Det er mye "Stadig best i test" - "Testet ved -30 grader" - "Vinner av den lokale testen i Lindesnes" ute i markedet. Mange henviser til at de har vunnet diverse varmepumpetester.
Mitsubishi Electric forholder seg til varmepumpetest fra SP i Sverige - Sveriges Tekniska Forskningsinstitut. Disse testene er gjort på oppdrag av Svenske Energimyndigheten.
Testen er gjort under realistiske forhold i Sverige, og foregår under kontrollerte former. Det er mange tester man kan vise til, men dette er testene som vi mener virkelig gjelder når man skal vurdere en varmepumpe
Både VG, Dine Penger og Teknisk Ukeblad bruker data fra SP og Energimyndigheten når de lanserer sine årlige varmepumpetester.
Testen i Dine Penger og VG 2010 kan du lese i Mars utgaven av Dine Penger.
Last ned de forskjellige modellene og deres resultater her:
FD-Heat Kirigamine 6,3
Vil du lese mer om varmepumpen FD-Heat Kirigamine 6,3 ?
klikk her
FD-Heat Kirigamine 6,6 - Maskinen som sparer mest kW timer av alle testede maskiner i VG og Dine Penger 2009 og 2010!
Vil du lese mer om varmepumpen FD-Heat Kirigamine 6,6 ?
klikk her
Ecodan luft/vann Zubadan
Vil du lese mer om Ecodan modellen?
klikk her
Vil du lese flere varmepumpetester av varmepumper og sammenligne de forskjellige merkene kan du følge denne linken!
Les VGs test fra 2009 - klikk her
Les VGs test fra 2010 - Klikk her